Kırşehir'deki skandalda yeni gelişme

Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde hakkında iddialar bulunan personelin görevine son verildi

Google Haberlere Abone ol

Kırşehir'de 2 engelli kardeşin gelirleriyle ilgili kendi lehine tasarrufta bulunduğu öne sürülen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelinin, görevine son verildiği bildirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında "Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde Skandal" başlığı altında yayımlanan haberlere ilişkin açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Engelsiz Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğümüzde 04.06.2021 tarihinde yapılan kurum içi değerlendirmeler sırasında, kurumda görevli bir personelin devletimizin koruması altında bulunan 2 engelli kardeşin gelirleriyle ilgili kendi lehine tasarrufta bulunduğu yönünde bulgulara rastlanılması üzerine aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca, ek ders ücreti karşılığı çalışan görevli hakkında idari soruşturma başlatılarak Bakanlığımıza bildirilmiştir. Neticede, adı geçen personelin görevlendirmesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca 17.06.2021 tarihinde sonlandırılmış olup adli ve idari süreç devam etmektedir."

Yorumlar