kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor?

Kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor? Kinoa, içerdiği proteinler ve glutensiz olmasıyla son günlerin en çok araştırılan bitkisidir. Peki Kinoa'nın faydaları neler?

Google Haberlere Abone ol

Kinoa bitkisi, içerdiği proteinler, besin değeri ve glutensiz olmasıyla son zamanların en çok merak edilen ve araştırılan bitkisidir. Kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor? Birçok faydası olan, sağlıklı yaşamak isteyen ve  beslenmelerine dikkat eden vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Birçok hastalığa iyi geldiği söylene Kinoa bitkisi aynı zamanda metabolizmaya destek veriyor. Kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor?

kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor
kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor

 

İŞTE KİNOA BİTKİSİNİN BAZI FAYDALARI

Kinoa Sinir sistemi ile enerji metabolizmasından sorumlu niasin, riboflavin ve thiamin gibi B grubu vitaminlerini içerir. 

Vücutta tokluk hissi veren, kolesterol seviyesini düşüren, çeşitli kanser türlerine karşı koruyucu olan diyet posası açısından oldukça zengin bir bitkidir. 

Sağlıklı yaşamak için oldukça yararlı olan kinoa tahılının tüketilmesi meme kanseri ve kalp hastalığının önelenmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca kinoa menopoz döneminde östrojen eksikliğinden kaynaklanan pek çok hastalığıda engeller.

PROTEİN KALİTESİ KONUSUNDA OLDUKÇA ZENGİN

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir bitkidir. Yaprağındaki ve tohumundaki protein kalitesinin sütle eşdeğer olduğu belirlenmiştir. Yağ oranı oldukça düşük ve kolestrol içermemektedir. Ayrıca tohumlarında yağ asidi dağılımlarının yüksek besin değeri olan yemeklik bitkisel yağlar ile soya yağına benzer olduğu yapılan çalışmalar ile saptanmıştır.

kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor
Kinoa çayı zayıflamak için tercih ediliyor.

 

Kinoanın 100 gramı 367 kkal enerji, 6 g yağ, 14 g protein, 64 g karbonhidrat, 563 mg potasyum, 5 mg sodyum, 7 g diyet posası içerir. Tohumlarında fenol, flavonoid ve karotenoid bileşiklerinin varlığı gösterilmiştir. Bu bileşiklerin ortak özellikleri vücudu oksidatif strese karşı koruyan ve bağışıklığı güçlendiren antioksidan grubuna dahil olmalarıdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kinoanın pek çok faydası bulunuyor olsa da insan vücudunun işleyişindeki etkileri tam olarak kanıtlanmamasından dolayı tüketiminde dikkatli olunması gerekir. Her insanın vücudu farklı yapılarda yaratılmıştır ve her insan bünyesinin belli sınırları vardır. Kinoa zayıflama çayı ise farklı farklı yaratılan insan vücutlarının hepsinde aynı etkilere sahip olmayabilir. Kimi insanlarda alerjik durumlara yol açabilirken kimi insanlarda ise uzun süre kullanımdan sonra etkisi görülebilir. Bu gibi nedenlerden dolayı zayıflama çayı üzerinde bulunan talimatlara dikkat edilmesi gerekir.

kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor
Yeşil çayları tüketirken dikkatli olmak gerekiyor.

 

Her bitki çayının günlük olarak kullanım miktarı vardır. Bazı çaylar günde bir bardaktan fazla kullanıldığında sağlığa zararlı etkilere yol açabildiği gibi bazı çaylarda ise günde en fazla 3 bardağa kadar tüketilebilmektedir. Kinoa zayıflama çayı ise günde sadece iki bardak tüketilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır. Aksi halde sağlık sorunlar meydana gelebilir. Hamilelik belirtileri görülen hamile bayanların tüketmemesi gereken bu çayın etkileri tam olarak bilinmediği için hamilelik döneminde çeşitli sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir.

Kinoa zayıflama çayı bir ilaç değil zayıflamaya yardımcı bir takviyedir. Bu nedenle önemli rahatsızlıkları olan ve ilaç kullanmak zorunda olan kişilerin doktorlarına danışarak bu ürünü kullanmaları gerekir. Bazı kişilerde içeriğindeki kinoa maddesinden yer alan yüksek protein oranı nedeniyle alerjiye neden olabilmektedir. Bu ürünü kullanacak kişilerin sağlık açısından alerjileri olup olmadığını öğrenmek için bir doktora görünmeleri daha iyi olacaktır.

kinoa zayıflama çayı yorumları, kinoa kullananların yorumları ne diyor
Kinao bitkisi

 

BAZI YORUMLAR

Kinoa çayı içenlerden bazılarının yorumları ise şöyle: 

Bu çaylar bağımlık yapıyor bırakıldığında metobolizmada hissizlik yapıyor fazla tüketmeyin devamli içmeyin vücuda etkisi büyük çaylar ben içiyordum yine başladım iki günde bir iki fincan için

 

Yeşilçayı fazla içmek karaciğere yıkım olur

 

Aclik otu bende kullaniyorum bence hepsini karistirip ve yogun kullanmak zararli olabilir gunde 1 bardak yeterli olur bence bitki etkisi kisiye gore degisir yemek gibi icmek gibi herseyin bi dozu vardir fazla abartmamakta fayda var bence gida teknikeri olarak soyluyorum

 

bu çayları bende içiyorum hatta uzun bir süredir kullanıyorum fakat hiç bişey olmadı

 


 

Yorumlar