Kimsesizler için konut projesi üretilen ilçe

Gerede'de kimsesizler için konut projesi başlatıldı. Konutlarda kimsesi olmayan ve sokakta kalma ihtimali olanlar kalacak.

Google Haberlere Abone ol

Gerede ilçemizde kimsesiz ve ihtiyaç sahipleri için yapılacak olan konut projesi ihaleyi alan firma tarafından teslim süresi ile başladı. Konutlar tamamlandığında sokakta kalma tehlikesi yaşayan veya bakıma muhtaç kişilere tahsis edilecek ve kişi vefat edene kadar bu konutlarda yaşayabilecek.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın en iddialı projelerinden biri olarak görülüyor. Porje seçim vaadleri arasında yer alıyordu.

Projenin ihalesi 03.08.2021 Salı günü 14.00’da Gerede Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Proje ihalesi kapsamında, ihaleyi alan firma Seben Özçelik Yapı İnş. Gıda Tur. Hay. San. ve Tic. Ltd. Şti, ihale sözleşmesinin imzalanması ve yer tesliminin ardından 300 (Üçyüz) takvim gününde 832 m2 bodrum+zemin+3 kattan oluşan 15 adet 1+1 konut kaba inşaat yapımını gerçekleştirecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Dualarına talip olduğumuz büyüklerimiz için yapacağımız ve seçim vaatlerimiz arasında yer alan bir projemiz daha ihaleye çıktı ve hayata geçmek için gün sayıyor. Gönül ister ki büyüklerimiz bu durumlara düşmesin ama görev süremiz içerisinde gördük ki çocuğu olmayan, çocuğu olup ta ilgilenilmeyen büyüklerimiz var. Devletimizin koruması altında olan yaşlılarımız maaşları vs de olsa parasını kullanıp kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma geliyorlar. Huzurevimizden de yararlanıyoruz bize talep geldiğinde ancak kapasitesi dolu olduğu zaman bazen uzun süre biz ev kiralayarak misafir ediyoruz, bununda zorlukları var. Bizde düşündük en güzeli kendi konutlarımızı yapalım bu durumda olan ihtiyaç sahibi büyüklerimizi buralarda misafir edelim. Yapılacak olan konutlarda konaklayacak kimsesizlerin temizliği, yemeği, kişisel bakımı ve her türlü ihtiyacı bizler tarafından karşılanacak. Konutlar sokakta kalma tehlikesi yaşayacak, bakıma muhtaçlara tahsis edilecek ve miras olarak bırakılamayacak. Vefat edene kadar bu konutlarda yaşayacaklar” dedi.

Kaynak: geredemedyatakip.com.tr


 

Yorumlar