Kılıçdaroğlu, Şaroğlu'nun sağlık durumu hakkında bilgi aldı

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gelerek, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu'nun sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı - Kılıçdaroğlu: - "Gerek Fırat Üniversitesinde gerek Hacettepe Üniversitesinde hekim arkadaşların gösterdikleri ilgiye, yaptıkları göreve yürekten teşekkür ediyoruz, onlara şükran borçluyuz. Umarım kısa süre içerisinde arkadaşımız parlamentodaki görevine dönmüş olur" - Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen: - "Şu an itibariyle hayati tehlikesi olmadığını söyleyebiliriz genel hatlarıyla. Bundan sonraki tedavisi bir süre alacak. Ama her gün bir önceki günden biraz daha iyileşeceğine dair umudumuz var"

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beyin kanaması geçiren CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu'nun şu an itibariyle hayati tehlikesinin olmadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında alınan CHP Tunceli Milletvekili Şaroğlu'nun durumu hakkında bilgi aldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hastane çıkışında Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen ile açıklamada bulundu.

Rektör Özen, dün akşam Hacettepe Üniversitesine sevk edilen Şaroğlu'nun, Fırat Üniversitesi Hastanesindeki tedavisinin de son derece başarılı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Şaroğlu'nun dün gece yoğun bakımda olduğunu bugün inme ünitesine alındığını aktaran Özen, Şaroğlu'nun dünya çapında bu konuda profesör iki hocanın denetimi ve tedavisi altında olduğunu söyledi.

Özen, "Şu an itibariyle hayati tehlikesi olmadığını söyleyebiliriz genel hatlarıyla. Bundan sonraki tedavisi bir süre alacak. Ama her gün bir önceki günden biraz daha iyileşeceğine dair umudumuz var." ifadesini kullandı.

- "Morali yerinde"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da Şaroğlu'nun moralinin yerinde ve durumunun iyi olduğunu dile getirdi.

Şaroğlu'nun hızla iyileşmesi temennisinde bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Gerek Fırat Üniversitesinde gerek Hacettepe Üniversitesinde hekim arkadaşların gösterdikleri ilgiye, yaptıkları göreve yürekten teşekkür ediyoruz, onlara şükran borçluyuz. Umarım kısa süre içerisinde arkadaşımız parlamentodaki görevine dönmüş olur."

Yorumlar