Kılıçdaroğlu "masa"nın en küçük ortağını ikna etti

"Altılı Masa"nın en küçük ortağı, oy oranı anketlerde dahi görünmeyen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu "masa"nın en küçük ortağını ikna etti

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kararlı görünen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "masa"nın bir üyesiğin kesin olarak ikna ettiği görülüyor. Anketlerde esamesi bile okunmayan ancak "Altılı Masa"da yer bulan Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi için kesin olarak 14 Mayıs tarihini duyurdu. Bunun bir erken seçim değil, seçimin öne çekilmesi durumu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mart'ta ise seçim için yetkisini kullanacağını ilan etti.

"ALTILI MASA"DA RENKLER BELLİ OLMAYA BAŞLADI

6'lı masanın adayının kim olacağına yönelik belirsizlik sürüyor. Bu kapsamda masa ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Daha önce masa içinden çıkacak adaya sıcak baktığını dile getiren Gültekin Uysal, sürpriz olmayan bir seçimde bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sıcak baktığını belirten Uysal, "Kılıçdaroğlu'nun kazanacak aday olduğunu düşünüyorum. Adaylık için ana muhalefet lideri olması hüviyetiyle bundan daha tabii, doğal ne olabilir ki. Geçmişte olduğu gibi ikinci Ekmeleddin vakasının yaşanmasını kimse beklemesin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın tarihi belirlemesiyle Türkiye'nin beklenenden daha erken seçim psikolojisine girdiğine dikkat çeken Gültekin Uysal, "Artık adaylık da dahil olmak üzere karar alma süreçleri daha erkene çekilmeli" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin Bartın İl Başkanlığı binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Gündeme dair açıklamalar yapan Torun, 6'lı masada devam eden aday belirsizliğine ilişkin de konuştu. Torun, kulislerde konuşulan iddiaları onaylayarak, adayın Şubat ayında açıklanacağını söyledi.

Yorumlar