Kılıçdaroğlu canlı yayında söylediğini inkâr etti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesine servis ettikleri "yalan haber"le ilgili FOX TV ekranlarından yaptığı açıklamayı inkâr etti. Kılıçdaroğlu,

Google Haberlere Abone ol

CHP genel merkezinde üretilerek Sözcü Gazetesi tarafından servis edilen "yalan haber"in yankıları devam ederken, gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrilmişti. Haberin asılsız olduğunun, CHP genel merkezinde üretildiğinin ortaya çıkmasından sonra Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir savunma yapacağı merak ediliyordu.

Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, FOX TV ekranlarında, Sözcü'nün asılsız haberi için kullandığı "doğrudur" ifadesini inkâr etti.

Kılıçdaroğlu FOX TV’de söylediği “Doğrudur” sözü ile “Erdoğan’ın CHP’nin içişlerine müdahil olmasını kastettiğini” ileri sürdü.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklaması:.

- (Talat Atilla kendisini aradı mı?) Hayır, aramadı. Zaten, yanlış hatırlamıyorsam, Afyon’daki bir mühimmat deposu patlamasının olduğu yedi yıl öncesinden beri kendisiyle aramızda ne görüşme var, ne yüz yüze gelme var, ne konuşmuşluğumuz var. Yakın çevremi de aradığına dair bana gelen bir bilgi yok.

- Bana da ‘Bazı CHP’liler saraya gitti’ şeklinde duyumlar geldi. Öteden beri geliyor. Elinizde kanıt varsa seslendirirsiniz. Kanıt yoksa seslendirmezsiniz. Sadece bana değil, birçok kişiye gitti. “Dedikodudur” dedim. Doğru mudur, yanlış mıdır, bilmiyorum. Erdoğan’ın CHP’yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur’ dedim.

- Erdoğan’ın CHP’yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı’nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca (haber yayınlanınca) ‘Doğrudur’ dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. “Gazeteci haber almıştır” dedim. Bir yorumdur. Rahmi Turan, ertesi gün devam etti. Üçüncü gün Fox TV’ye çıktığımda, bu soru soruldu. Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor.

- (Muharrem İnce’nin iddiaları) Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir.”

Yorumlar