Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinden ilk mesaj geldi

Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında Ankara'da başbaşa gerçekleşen görüşmenin detaylarıyla ilgili ilk bilgiler, görüşmenin "soğuk" geçtiği yönünde oldu. Alınan ilk bilgilere göre Akşener, İmamoğlu konusunda CHP'den gelen suçlamaları kabul etmeyerek bu konudaki düşüncelerini Kılıçdaroğlu'na bildirdi.

Google Haberlere Abone ol
Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinden ilk mesaj geldi

"Altılı Masa"nın iki büyük ayağı CHP ve İyi Parti'nin genel başkanları, ittifak yaptıkları belediyelerdeki "yetki ve sahiplenme kavgası" nedeniyle yaşanan gerilim üzerine bir araya geldi. İkilinin Ankara'da gerçekleştirdiği görüşmede, en son yaşanan "Saraçhane vakası" ele alındı. CHP'liler Akşener'i İmamoğlu üzerinden eleştirmişti. Akşener'in İmamoğlu'nu aday göstermek için elinden geldiğini yaptığını ileri süren CHP'lilerin tepkisine karşılık Akşener ise İmamoğlu'nun kendi belediye başkanı olduğunu ileri sürmüştü. 

Dün akşam saatlerinde Millet İttifakı kanadında kritik bir görüşme gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara'da bir araya geldi.

İmamoğlu'na hapis cezası kararı sonrası Saraçhane'de düzenlenen etkinlikle ilgili tartışma sürerken, görüşme sonrası Akşener'den sürpriz bir açıklama geldi. Gazeteci Murat Yetkin'e konuşan Akşener, "İmamoğlu'nun kellesi giderken tartışmanın Meral Akşener'in rol çalmasına nasıl evrildiğini anlayamıyorum, şaşırdım kaldım. Bu bütün muhalifler açısından bir mihenk taşıdır. Çünkü İstanbul Belediyesine kayyım atanması yolunda bir adım atıldı. Terör soruşturması bunun parçasıdır. Diğer belediyelere de sıçrayabileceğine dair bilgi ve değerlendirmem var. Benim gidişim orada muhalefet olarak birlik, beraberlik göstermek içindi. Saygısızlık yapıldı bana" şeklinde konuştu.

"Masa dağılıyor mu?" sorusuna da yanıt veren Akşener, "Niye dağılsın Altılı Masa? Birlikte kazanacağımızı söylüyoruz" ifadelerine yer verdi.

Akşener, görüşmede Altılı Masa'nın kimi aday göstereceğinin konuşulup konuşulmadığı sorusuna cevaben, "Onu Altılı Masa'da konuşacağız. İstanbul meselesini konuştuk; onun dışında neleri konuşup konuşmadığımızı söylemedim. Çünkü bu konu gerçekten mihenk taşı" dedi.

Yorumlar