Kerkük'te 6 DEAŞ militanı etkisiz hâle getirildi

- Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'ın uyuyan hücrelerine yönelik operasyonda 6 militan etkisiz hâle getirildi -Kerkük Operasyonlar Komutanı Umran: -"Bölgede gizlenen militanlara yönelik geniş çaplı operasyon hazırlığı yapıyoruz. Grupların bir daha güçlenmesine izin vermeyeceğiz"

Google Haberlere Abone ol

KERKÜK (AA) - Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'ın uyuyan hücrelerine yönelik operasyonda 6 militanın etkisiz hâle getirildiği bildirildi.

Kerkük Operasyonlar Komutanı Ali Umran, AA muhabirine, Irak ordusu ve polis teşkilatı terörle mücadele güçlerinin Kerkük'ün güneyindeki Havice ilçesinin Abbasi kasabasında ihbar üzerine belirtilen adreslere baskın yaptığını belirtti.

Umran, operasyonda örgütün uyunan hücrelerine mensup olduğu tahmin edilen 6 kişinin öldürüldüğünü söyledi.

-"Grupların bir daha güçlenmesine izin vermeyeceğiz"

Kerkük'ün güney bölgesinin askeri anlamda DEAŞ militanlarından temizlenmesine rağmen bölgedeki dere ve kamışlıklarda gizlenenlerin olduğunu aktaran Umran, ''Bölgede gizlenen militanlara yönelik geniş çaplı operasyon hazırlığı yapıyoruz. Grupların bir daha güçlenmesine izin vermeyeceğiz. Bu konuda bölgedeki vatandaşların desteğine ihtiyacımız var.'' ifadelerini kullandı.

Irak güçleri, 16 Ekim'de Peşmerge'nin çatışmasız bir şekilde çekilmesinden sonra Kerkük vilayetinde tam kontrolü sağlamıştı.


Yorumlar