Kenya'da çöken bina

- Kenya Ulusal Afet Yönetim Merkezi Müdür Yardımcısı Mwachi: - "Enkaz altında kalan biri çocuk iki kişi hayatını kaybetti"

Google Haberlere Abone ol
Kenya'da çöken bina

NAİROBİ (AA) - Kenya'nın başkenti Nairobi'de çöken 7 katlı binada enkaz altında kalanlardan biri çocuk, iki kişinin öldüğü bildirildi.

Kenya Ulusal Afet Yönetim Merkezi Müdür Yardımcısı Pius Mwachi, yaptığı açıklamada, "Pazartesi günü Nairobi'de bilinmeyen nedenle çöken binada enkaz altında kalan biri çocuk, biri kadın 2 kişi öldü." dedi.

Göçükten sağ çıkarılan ağır yaralı kadının götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdiğini belirten Mwachi, bina enkazında bir kişi daha olduğunu ve onu kurtarma çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Nairobi Polis Şefi Japheth Koome, dün Nairobi'de gazetecilere yaptığı açıklamada, başkentte 7 katlı bir binanın çöktüğünü, enkaz altında kalan 128 kişinin kurtarıldığını ancak en az 15 kişinin halen göçük altında olduğunu duyurmuştu.

Yetkililer daha sonra yaptıkları ikinci açıklamada, enkaz altında kaldıklarından şüphelenilen 15 kişiden 12'sinin göçük meydana gelmeden bir süre önce binadan çıkmayı başardığını kaydetmişti.

Benzer olayların sık sık yaşandığı Nairobi'de, Huruma yerleşkesinde nehir yatağına kaçak inşa edilen bir binanın mayıs ayında çökmesi sonucu 21 kişi yaşamını yitirmişti.

Yorumlar