Kenevir ekimi yapılacak 20. şehir belli oldu

Devlet izni ve desteğiyle kenevir üretimi yapacak 19 şehirden sonra 20'nci şehir de belli oldu. Kenevir üretimini yapacak 20'nci şehir Sivas oldu.

Google Haberlere Abone ol
Kenevir ekimi yapılacak 20. şehir belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Sivas Mitingi'nde konuştu.

Eski stadın yerine 55 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapılacağını açıklayan Erdoğan, ''İçinde de genişçe bir millet kıraathanesi yapıyoruz. Bu kıraathanede gençlerimiz kahvesiyle, çayıyla beraber hem dersini çalışacak, hem kitabını okuyacak. Ama bunu CHP anlayamadı.'' diye konuştu.

Bugüne kadar 6 bine yakın yük vagonu ürettiklerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;

''İstihdam sağladık. Sivas-Erzincan hızlı tren projemizin hazırlık çalışmaları sürüyor. Sivas'ı Malatya'ya da hızlı trenle bağlıyoruz. Şu an ulaştırma bakanı da burada, notlar alıyor. İşi takip etmezse güle güle. Biz dedik mi yaparız. Ankara-Yozgat-Sivas hızlı tren hattının bu yıl test sürüşlerini önümüzdeki yıl da açılışını yapacağız. Bu hatla Ankara-Sivas- yolculuğu 2 saate düşüyor.''

Kenevir üretimi kapsamında Sivas'ı 20'nci il olarak eklediklerini de açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Artık Sivas'ta kenevir üretilecek. Bu kenevirle bez torbamızı üreteceğiz. Naylon poşet olmayacak.'' dedi.

İzmir, Uşak, Kütahya, Burdur, Antalya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Ordu, Tokat, Yozgat, Kayseri, Malatya ve Rize'de kenevirin ekimi izinle serbest hale getirilmişti.

Yorumlar