Katar ile İngiltere "savunma işbirliğini" görüştü

DOHA (AA) - Katar Genelkurmay Başkanı Ganim bin Şahin el-Ganim'in, başkent Doha'da İngiltere Savunma Tedarik Bakanı Harriet Baldwin ile iki ülke arasındaki "savunma işbirliği" konularını görüştüğü bildirildi. Katar Resmi...

Google Haberlere Abone ol

DOHA (AA) - Katar Genelkurmay Başkanı Ganim bin Şahin el-Ganim'in, başkent Doha'da İngiltere Savunma Tedarik Bakanı Harriet Baldwin ile iki ülke arasındaki "savunma işbirliği" konularını görüştüğü bildirildi.

Katar Resmi Haber Ajansı QNA'nın haberine göre, Doha'da gerçekleşen görüşmede "başta askeri alanda işbirliği olmak üzere iki ülke için ortak öneme sahip konular" ele alındı.

Görüşmeye Katar tarafından Kara ve Hava Kuvvetleri komutanları ile Askeri İşbirliği Heyet Başkanı da katıldı.

Öte yandan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson ile Katar Devlet Bakanı Halid bin Muhammed el-Atıyye'nin de dün akşam telefonda görüştüğü belirtildi.

İkilinin bölgedeki son gelişmelerin yanı sıra dost iki ülke arasındaki askeri ilişkiler ve bunların geliştirilmesi konularını ele aldığı kaydedildi.

Katar ve İngiltere deniz kuvvetleri geçen temmuz ayında Basra Körfezi'ndeki Katar sularında birlikte iki ortak deniz tatbikatı gerçekleştirmişti.


Yorumlar