Kasımpaşalı futbolculardan Türkiye'nin EURO 2024 adaylığına destek

İSTANBUL (AA) - Spor Toto Süper Lig ekibi Kasımpaşa'nın yabancı futbolcuları, Olivier Veigneau, Syam Ben Youssef ve David Pavelka, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığına destek verdi.Türkiye'nin EURO 2024...

Google Haberlere Abone ol
Kasımpaşalı futbolculardan Türkiye'nin EURO 2024 adaylığına destek


İSTANBUL (AA) - Spor Toto Süper Lig ekibi Kasımpaşa'nın yabancı futbolcuları, Olivier Veigneau, Syam Ben Youssef ve David Pavelka, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığına destek verdi.

Türkiye'nin EURO 2024 adaylığıyla ilgili oluşturulan sosyal medya hesaplarında yer alan videoda açıklamalarda bulunan Kasımpaşalı futbolcular, Türkiye'nin turnuvaya en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını söyledi.

Fransız futbolcu Veigneau, Türkiye'nin bir futbol ülkesi olduğunu vurgulayarak, "Her hafta sonu futbolseverlerin yoğun tutkusunu hissedebilirsiniz. UEFA EURO 2024 Türkiye'de düzenlenirse burada büyük bir kutlama olacak." dedi.

Tunuslu oyuncu Ben Youssef de Türkiye'nin futbol için çok elverişli bir ülke olduğunu anlatarak, "Taraftarlar futbolu çok seviyor ve bu tarz organizasyonları destekliyor. Türkiye, havasıyla atmosferiyle gerçekten muhteşem. Eğer UEFA EURO 2024 Türkiye'de olursa çok yerinde bir karar olur. Çünkü buradaki insanlar bu tarz organizasyonlara daima destek veriyor." ifadelerini kullandı.

Çek futbolcu Pavelka ise Türkiye'nin çok iyi statlara sahip olduğunu aktararak, "Türkiye, futbol atmosferi bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden biri. İnsanlar her zaman Almanya, Belçika gibi ülkelere gitmek istemiyorlar. Yeni bir anlayış, yeni bir ülke arıyorlar. Bu sebeple Türkiye bu organizasyon için en doğru yer." değerlendirmesinde bulundu.


Yorumlar