Kars'ta MHP'li başkana silahlı saldırı

Milliyetçi Hareket Partisi Kars Merkez İlçe Başkanı Uğur Boy, aracıyla Kars’tan Arpaçay'daki ailesini almak için seyir halindeyken arkadan takip eden araçtakiler tarafından selektör yapıldı. "Tanıdık olabilir" düşüncesiyle arabasını yavaşlatan Boy, o sırada silahlı saldırıyı uğradı.

Google Haberlere Abone ol
Kars'ta MHP'li başkana silahlı saldırı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Uğur Boy, ailesini düğünden alıp Kars il merkezine getirmek için aracıyla Arpaçay’a doğru yola çıktı. Şehir merkezine 15 km mesafedeki Mezra Köyü mevkiine geldiğinde arkadan gelen aracın selektör yaptığını gördü.

TANIDIK ZANNETTİ, FRENE BASTI

“Bir tanıdık olabilir” düşüncesiyle aracın hızını yavaşlattı. Bu sırada silah sesleri duyan ve aracın arka camının patladığını gören Boy, direksiyona kapandı. Boy’un kendini direksiyona kapatmasıyla birlikte araç yolun sağına şarampole kayarak yan yattı. 5 kurşunun isabet ettiği araçta hasar oluşurken MHP Merkez İlçe Başkanı Boy, olayı yara almadan atlattı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Kimliği belirsiz kişi yada kişiler olayın ardından kayıplara karışırken bir süre sonra aracından çıkan Boy, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen ekipleri olay yerine gelerek inceleme başlattı.

Öte yandan jandarma olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin bulunması için çalışma başlatan jandarma il merkezi çıkışı ve çevre kavşaklarda önlem aldı.

Yorumlar