"Karikatür Okulu" 17 Mart'ta eğitime başlayacak

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, genç yetenekleri desteklemek ve karikatüre olan ilgiyi arttırmak amacıyla "Karikatür Okulu" kuracak.Ortaöğretim ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan Karikatür...

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, genç yetenekleri desteklemek ve karikatüre olan ilgiyi arttırmak amacıyla "Karikatür Okulu" kuracak.

Ortaöğretim ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan Karikatür Okulu'nda çizim ve mizah yeteneği olan gençlere temel eğitim, kompozisyon, anatomi ve benzeri konularda dersler verilecek.

Şafak Tavkul, Ahmet Kesgin, Yusuf Kot ve Faruk Günindi gibi önemli karikatür sanatçılarının da katılacağı eğitimler, 17 Mart'ta başlayıp 12 Mayıs'ta sona erecek.

Dersleri başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilecek. Ayrıca başarılı öğrencilerin çalışmalarını içeren bir albüm hazırlanıp yayımlanacak.

Mizah yeteneğini geliştirmek isteyen gençler, 10 Mart'a kadar okula kayıt için başvuruda bulunabilecek. "Karikatur@kultur.istanbul" ile 0 212 467 0700 - 774'ten detaylı bilgi alınabilecek.

Yorumlar