Karayılan'dan teröristlere talimat: Doğaüstü güçlerle donanın

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonları sonucunda inlerinden başlarını kaldıramayacak hale gelen terör örgütü PKK, çareyi doğaüstü güçlerde arıyor. Örgüt elebaşı Karayılan tarafından verilen yeni talimatta örgüt elemanlarından doğaüstü güçlerle kuşanmaları istendi.

Google Haberlere Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Polisinin yurt içinde ve yurt dışında terör örgütü PKK'ya yönelik aralıksız süren operasyonları, örgüt ele başlarının da kimyasını bozdu.

TSK ve MİT'in Kandil bölgesine İHA/SİHA desteğiyle düzenlediği operasyonları nedeniyle aylardır gizlenen terörist elebaşı Murat Karayılan, aylar sonra ortaya çıkarak örgütün içinde bulunduğu çaresiz durumu itiraf etti.

"DOĞAÜSTÜ GÜÇLERLE DONANMALISINIZ"

Karayılan teröristleri önce "işbirlikçi" olmakla suçlayıp, Türkiye'nin operasyonlarından kurtulmanın formülünü de "doğaüstü güçlerle donanmalısınız" diyerek verdi. Karayılan'ın bu sözlerinin teröristler arasında alay konusu olduğu, ciddiye alınmadığı ve moralleri bozduğu öğrenildi.

ÖRGÜTTE UMUTSUZLUK OLUŞTU

Türkiye'nin başarılı istihbarat ve teknik faaliyetleri karşısında "radikal tedbirler" alınması isteyen Karayılan'ın, bu önlemi de "doğaüstü güçlerle donanın" şeklinde belirtmesi örgütte umutsuzluk oluşturduğu öğrenildi. Teröristleri, örgüt TV'sinden suçlayarak tehdit de eden Karayılan'ın "İçeriden bilgi sızmasının önlenmesi için sert tedbirler alınacağını" söylediği kaydedildi.

Yorumlar