Kamerası en iyi olan telefon belli oldu

Fotoğraf tutkunlarının merakla araştırdığı en iyi kameralı telefon belli oldu.

Google Haberlere Abone ol

En iyi kameraya sahip olan akıllı telefon modeli açıklandı. Buna göre bu unvana layık görülen model Huawei P40 Pro oldu. İşte detaylar!

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olarak görülen Huawei, göğsünü kabartacak bir haber ile gündeme geldi. European Imaging and Sound Association (EISA) etkinliği olarak bilinen organizasyonda söz konusu şirketin hali hazırdaki en önemli modellerinden birisi ödül almayı başardı. Bilindiği üzere dernek birbirinden farklı alanlarda olan en iyi ürünleri seçiyor ve açıklıyor. Akıllı telefonların kamera performanslarının da değerlendirildiği etkinlikte Çin merkezli teknoloji devi Huawei öne çıkmayı başardı. İşte detaylar!

EISA etkinliğine Huawei ürünleri damga vurdu. Buna göre en iyi kameraya sahip olan akıllı telefon Huawei P40 Pro olarak açıklandı ve cihaz bu konuda ne kadar iyi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Hatırlanacağı üzere telefonların kamera performanslarını değerlendiren bir başka site DxOMark'ta liderlik el değiştirmiş ve Huawei P40 Pro koltuğunu Xiaomi Mi 10 Ultra'ya kaptırmıştı. Ancak aldığı ödülle birlikte cihazın bu konuda en iyi olduğu tescillenmiş oldu.

İsterseniz kısaca modelin kamera özelliklerini hatırlayalım. Telefon arka tarafında dörtlü kamera kurulumu ile geliyor. Bu kısımda 50MP'lik ana kameraya 40MP ultra geniş açılı kamera, 12MP telefoto ve bir de ToF kamera eşlik ediyor. Ön bölümde ise çift kamera söz konusu. Burada 32MP'lik selfie kameranın yanı sıra bir de ToF kamera bılunuyor.

Ayrıca söz konusu etkinlikte en iyi akıllı saat modelinin hangisi olduğu konusu da açıklığa kavuşturuldu. Huawei'de üst düzey yetkililerden birisi olarak bilinen He Gang tarafında yapılan açıklamaya göre en iyi akıllı saat ödülünü ise Huawei Watch GT 2 modeli almayı başardı. Böylece Çin menşeli şirketin rakipleri karşısında adeta göğsü kabarmış oldu.

Kaynak: Teknoloji.com

Yorumlar