Kahraman Şehit Halisdemir'in ismi okulda yaşatılacak

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında kahramanca şehit olan astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, Manisa'nın Salihli ilçesinde OHAL Kararnamesi ile kapatılan bir okula verildi

Google Haberlere Abone ol
15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, Salihli'de Olağanüstü Hal (OHAL) Kararnamesi ile hakkında kapatma kararı verilen bir okula verildi.

Salihli'de, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan okullara yeni isimleri verildi.

Salihli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon, geçtiğimiz hafta kapatma işlemi gerçekleştirilen Özel Salihli Önal Anadolu Lisesi ve Özel Salihli Önal Ortaokulu Binası'na, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen astsubay Ömer Halisdemir'in ismini verdi.

Yine haklarında kapatma kararı verilen Özel Kanar Dönmez Bozdağ Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'na "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kız Öğrenci Pansiyonu", Özel Zuhal Ortaokulu binasına "Şehit Profesör Doktor İlhan Varank İmam Hatip Ortaokulu" ismi verildi.

Ayrıca Özel Zuhal İlkokulu Binası, Halk Eğitimi Merkezine dönüştürüldü.
Valilik onayının ardından okullara tabelaları asıldı.

Yorumlar