Kadir Şeker davasının seyrini değiştirecek gelişme

Kadına yönelik şiddeti engellemek isterken istemeden cinayete neden olan Kadir Şeker davasında yeni gelişme yaşandı. Ölen gencin amcasının oğlu konuştu. Anlattıkları ise Kadir Şeker'in alacağı ceza konusunda son derece önem taşıyor. Çünkü anlattığına göre Kadir Şeker tamamen suçsuz.

Google Haberlere Abone ol

Ailesini ve çocuklarını terk ederek kendisini sık sık darp eden adama kaçan, kendisi yüzünden cinayet işleyen bir gencin hayatını karartan kadının doğru konuşmadığı ortaya çıktı. Kaçtığı adam tarafından darp edildiği esnada yanlarına gelen Kadir Şeker ile ilgili anlattıklarının doğru olmadığı ortaya çıkan kadının bazı şeyleri sakladığı öğrenildi. Kadın, Kadir Şeker'in yanlarına geldiğinde elinde bıçak olduğunu söylemişti; oysa aynı kadının başka birine, "Kadir geri dönüp giderken Özgür saldırdı" şeklinde konuştuğu ortaya çıktı. Kadının bu detayları anlattığı kişi ise ölen Özgür Duran'ın amcasının oğlu B.D. Polisin olayla ilgili ifadesine başvurduğu B.D, davanın seyrini değiştirecek detaylar verdi.

Antalya'dan 3 çocuğu ve eşini terk ederek Özgür Duran ile birlikte önce Eskişehir'e daha sonra Konya'ya kaçan Ayşe Dırla'nın çelişkili ifadelerini çürüten ifadenin detaylarına ulaşıldı. Özgür Duran'ın amcasının oğlu olan ve olay akşamı Ayşe Dırla ve Duran'ın yaşadığı evde bulunan B.D.'nin Eskişehir'de ifadesi alındı.

Sabah'tan Halit Turan'ın haberine göre; bilgi sahibi olarak ifadesine başvurulan B.D. Özgür ile Ayşe'nin Eskişehir'de yanına geldiklerini daha sonra onların Konya'da kiraladığı evde bir süre kaldığını belirterek olay akşamı yaşananları bütün detaylarıyla anlattı.

B.D. "Özgür ile Ayşe evde sürekli tartışıyordu. Olayın yaşandığı akşam Özgür alkol almıştı. Ayşe ile yine tartıştıktan sonra Ayşe'yi odaya kapatıp darp etti. Yüzü yumruklanan Ayşe odadan çıkıp 'ben sürekli dayak yediğim evde daha fazla duramam' diyerek evden çıktı. Daha sonra da evden Özgür çıktı. Evde sürekli tartışmalar ve kavgalar yaşandığı için bende çıkıp Eskişehir'e gittim" dedi.

 Eskişehir'e giderken Ayşe Dırla'nın kendisini aradığını anlatan B.D. "Ayşe olayın nasıl geliştiğini bana telefonda anlattı. Evden çıktıktan bir süre Özgür'ü parka çağırmış. Özgür kendisine bağırırken bir genç yardım etmek için yanlarına gelmiş. Genç (Kadir) 'abi neden ağlatıyorsun kadını?' demiş. Özgür'de sana ne lan benim karım demiş. Ayşe de ben eşiyim demiş. Genç (Kadir) geri dönüp giderken Özgür arkadan saldırmış. Yere yatırıp genci darp etmiş. Daha sonra kalkıp kaçmaya çalışırken Özgür gencin boğazını sıkmış. Bu sırada ikisi de yere düşmüş. Ayşe telefonda bu sırada Özgür'ün kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybettiğini söyledi. Özgür, işsizdi çalışmıyordu. Yanlarında bir miktar paraları vardı. O parayla geçimlerini sağlıyorlardı" dedi.

GERÇEĞİ SAKLAMIŞ

Soruşturma dosyasına yeni giren ifadeyle Ayşe Dırla'nın gerçeği sakladığı bir kez daha gün yüzüne çıktı. Dırla, poliste verdiği ifadesinde "Kadir'in bıçak vurma anını görmedim. Ama yanımıza geldiğinde ve ayrılmak üzere hareket ettiğinde bıçağı gördüm diyen kadın gazetecilere yaptığı açıklamada Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki" demişti.

Yorumlar