Ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı Whatsap mesajlarına dikkat

Whatsap üzerinden ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı yayılmaya başladı. L'Oréal Türkiye logosunu kullanan dolandırıcılar "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajıyla insanları mağdur etmeye devam ediyor. Loeral'den şu ana kadar konu hakkında her hangi bir açıklama gelmemesi tartışma konusu oldu

Ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı Whatsap mesajlarına dikkat
12 Ağustos 2018 Pazar 15:57

Sosyal medya ve Whatsap üzerinden ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığı yayılmaya başladı. L'Oréal Türkiye logosunu kullanan dolandırıcılar "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajıyla insanları mağdur etmeye devam ediyor.

Dolancırıcılar kurdukları sahte bir site üzerinden dünyanın en ünlü kozmetik firmalarından olan Loreal logosunu izinsiz kullanarak insanları dolandırmaya devam ediyor. Sosyal medya ve Whatsap üzerinden yayılan sahte siteye "Şirketinizin 105. yıldönümünü kutluyoruz ve sizler ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak için seçildiniz. Sadece 322 set kaldı." mesajı ile kullanıcı çekiliyor. 

ücretsiz bir L'Oréal kozmetik seti kazanmak isteyenlerden 3 soruluk ankete katılması isteniyor. Çeşitli soruların cevaplanmasından sonra "Ücretsiz L'Oréal kozmetik seti kazandınız." denilerek bu promosyonu WhatsApp'taki tüm arkadaşlarınızla/gruplarla paylaşmanız isteniyor. 

ücretsiz Loreal kozmetik seti dolandırıcılığının bir benzeri de MİGROS ve THY içinde yapılmıştı

Loeral'den şu ana kadar konu hakkında her hangi bir açıklama gelmemesi tartışma konusu oldu

Whatsapp Sahte mesajlar için uyarısını mutlaka okuyun
WhatsApp'tan değil ama yetkisiz bir üçüncü partiden spam (istenmeyen mesaj) almış olabilirsiniz.

Sistemimiz üzerinden gönderilen spam mesajları azaltmak için özenle çalışıyoruz. Kullanıcılarımızın birbirleriyle güvenli bir şekilde iletişim kurabileceği bir ortam oluşturmak önceliğimiz. Ancak, tıpkı SMS ve telefon aramalarında olduğu gibi, telefon numaranıza sahip olan diğer WhatsApp kullanıcılarının sizinle iletişime geçmesi mümkündür. Bu nedenle, bu tür mesajları belirleyerek ayrıştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Yetkisiz üçüncü partilerden gelen istenmeyen mesajlar; spam, söylenti veya dolandırıcılık gibi pek çok değişik şekilde gönderilebilir. Bu tip mesajlar, geniş tanımıyla yetkisiz üçüncü partilerden gelen istenmeyen mesajlar, sizi belirli bir fikre inandırmayı ve bu konuda harekete geçmenizi amaçlamaktadır.

Eğer WhatsApp veya e-posta yoluyla aldığınız mesaj aşağıdakilerden birisini içeriyorsa bir aldatmacaya maruz kalmış olabilirsiniz:

Gönderici WhatsApp'la bir bağlantısı olduğunu iddia etmektedir.
Mesaj içeriğinde bunu nasıl başka kişilere iletebileceğiniz yazmaktadır.
Mesaj içeriğinde eğer bu mesajı başkalarına iletirseniz hesabınızın bloke edilmesi gibi cezaları önleyebileceğiniz yazmaktadır.
Mesaj içeriğinde WhatsApp veya başka bir kişiden bir ödül veya hediye kazandığınız bilgisi yer alır.

Bu mesajları alırsam ne yapmalıyım?
Her zaman, bu tip mesajları gönderen kişiyi engellemenizi, mesajı dikkate almamanızı ve silmenizi tavsiye ederiz. Bir kişiyi engellemekle ilgili daha fazla bilgiyi bu Whatsapp Sıkça Sorulan Sorular (SSS) makalesinde bulabilirsiniz. Kişilerinizin potansiyel zarara maruz kalmaması için, lütfen bu tip mesajları asla onlara iletmeyin.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sümeyra - 3 ay önce
Ama bazıları aldığını söylüyor
Misafir Avatar
ecrin - 3 ay önce @Sümeyra
arkadaşım bile bana mesaj gönderiryor
Avatar
Tülay - 3 ay önce
Peki bunlar hakkında Bi işlem başlattınızmı hala devam ediyor ve ne gibi mağduriyetlerden bahsediyoruz
Avatar
Ebru öztürk - 3 ay önce
Eee nasil dolandiriyorlar onu anlamadim. Para mi kesiyor ne yapiyor
Avatar
Ferhan - 3 ay önce
Ne gibi bir mağduriyet bilen var mı?
Avatar
Ebru - 3 ay önce
Bunu bende yaptım numara yazdım sonra hemen çıktım bişey olur mu ki
Avatar
Dilek - 3 ay önce
Bende onayladım nolcak
Avatar
Emine - 3 ay önce
Bizde katıldık nasıl iptal edebiliriz şütfen yardım
Avatar
Gizem - 3 ay önce
Bende yaptım yaptıktan sonra bu haberi gördüm.ne olacak peki ne gibi bir durum olur?