Kabine yüz yüze toplanacak: Yeni kararlar çıkabilir

Koronavirüs salgını nedeniyle önlem amaçlı yüz yüze yapılamayan bakanlar kurulu toplantısı uzun aradan sonra yüz yüze gerçekleştirilecek. Toplantıda sokağa çıkma yasaklarına yeni formüllerin getirilmesi bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün saat 15.00'te gerçekleştirilecek. Sosyal mesafe tedbirlerine uyularak yapılacak toplantıda, normalleşme adımları değerlendirilecek. Koronavirüs sürecinde atanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da ilk kez yüz yüze kabine toplantısına katılacak. Kabine toplantısında 1 Haziran normalleşmesinin ardından gelinen durum ve hastalığın seyri gözden geçirilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ İLE 18 YAŞ ALTINA 'ESNETME'

Milliyet'in haberine göre; 65 yaş üstü vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar için uygulanan sokağa çıkma izinleri de değerlendirilecek. Toplantıdan esnetme kararı çıkması bekleniyor. Vatandaşların en çok talepte bulunduğu düğün izinleri konusunun da toplantıda ele alınacak başlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

LİBYA

Toplantıda Erdoğan, geçen hafta Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac ile görüşmesine dair bilgi verecek. Bunun dışında Doğu Akdeniz'deki durum, Suriye ve İdlib'teki gelişmeler de değerlendirilecek.

Yorumlar