JSC Ziraat Bank Georgia, Gürcistan'da faaliyete başladı

-Ziraat Bankası, Gürcistan’daki faaliyetlerini bugünden itibaren JSC Ziraat Bank Georgia çatısı altında yürütecek

Google Haberlere Abone ol
JSC Ziraat Bank Georgia, Gürcistan'da faaliyete başladı

ANKARA (AA) - Ziraat Bankası, Tiflis, Batum ve Marneuli şubeleriyle Gürcistan’da yürüttüğü faaliyetlerine bugünden itibaren JSC Ziraat Bank Georgia çatısı altında devam edecek.

Ziraat Bankasından yapılan yazılı açıklamaya göre, Banka, Tiflis, Batum ve Marneuli şubeleriyle 1998 yılından beri Gürcistan’da yürüttüğü faaliyetlerini bugünden itibaren, kuruluşu tamamlanan JSC Ziraat Bank Georgia çatısı altında sürdürmeye başladı. Yüzde 100 Ziraat Bankası sahipliğinde kurulan JSC Ziraat Bank Georgia ile Gürcistan’daki şube ağının genişletilmesi hedefleniyor.

Bu yeni oluşum ile başta kurumsal bankacılık olmak üzere Türkiye'deki ve Gürcistan'daki şirketlere sunulan hizmetlerle Türkiye’nin Gürcistan’daki yerel bankası olunması amaçlanırken, internet bankacılığı, bireysel krediler, kart ürünleri gibi ürünler ile bireysel bankacılık alanındaki pazar payının daha da artırılması JSC Ziraat Bank Georgia’nın stratejik hedefleri arasında yer alıyor.

Ziraat Bankasının Gürcistan’daki varlığının şube statüsünden yeni bir bankaya dönüşümü ile Türkiye-Gürcistan arasındaki dış ticaretin geliştirilmesi, Türkiye’deki bankacılık tecrübesinin Gürcistan’da da uygulanması ve nihai olarak sektörde ilk sıralarda yer alınması amaçlanıyor.

Tarihi İpek Yolu hattında önemli bir konuma sahip olan Gürcistan’ın, tamamlanma aşamasına gelen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu ile güçlü konumunu daha da pekiştirmesi beklenirken, Bankanın söz konusu hat üzerindeki ülkelerdeki varlığının daha da önem kazanması Ziraat Finans Grubu'nun ülkeler arası ticaretin gelişimine katkı sağlaması hedefleniyor.

Yorumlar