Japonya, Endonezya ve Akdeniz'de deprem

Japonya, Endonezya ve Akdeniz'de aynı saatlerde farklı büyüklüklerde depremler meydana geldi. Akdeniz'de Datça açıklarında sabah erken saatlerde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Google Haberlere Abone ol

Dünyanın birbirinden onbinlerce kilometre uzaklıktaki üç ayrı noktasında aynı vakitlerde en düşüğü 4,7 olan üç ayrı deprem meydana geldi. İşte o depremler:

Akdeniz'de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.18'de Akdeniz'de 4,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 6,17 kilometre derinlikte olduğu ve Muğla'nın Datça ilçesine 412 kilometre uzaklıkta gerçekleştiği belirlendi.

JAPONYA

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Japonya Meteoroloji Ajansından yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Miyagi eyaletinin Çubu bölgesi olan deprem, 50 kilometre derinlikte kaydedildi.

Yerel saatle 12.00'de meydana gelen deprem, çevre eyaletlerde de hissedildi.

Ajans, tsunami uyarısında bulunmadı.

ENDONEZYA

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Endonezya Meteoroloji İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG), merkez üssü, eyaletin kuzeyindeki Talaud Adaları'na bağlı Melonguane bölgesinin 136 kilometre kuzeydoğu açıklarında olan depremin, yerin 43 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini açıkladı.

Depremde, ilk belirlemelere göre ölen veya yaralanan olmadı.Deprem sonrası tsunami alarmı da verilmedi.

Endonezya'da, 28 Eylül 2018'de Sulawesi Adası'ndaki Palu Körfezi'nde meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami Donggala, Palu, Sigi bölgelerini etkilemiş ve 4 bin 340 kişi hayatını kaybetmişti.

deprem
Japonya, Endonezya ve Akdeniz'de aynı saatlerde farklı büyüklüklerde depremler meydana geldi. Akdeniz'de Datça açıklarında sabah erken saatlerde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Japonya'da 5,2; Endonezya'da ise 5,0 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

 

Yorumlar