İzmir'de cami ve Kur'an kursları kapılarını depremzedelere açtı

Diyanet İşleri Başkanlığı, İzmir'de müsait olan cami ve Kur'an kurslarının kapılarını depremzedelere açtı.

Google Haberlere Abone ol

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın talimatıyla, İzmir’de uygun olan camiler, depremden etkilenen vatandaşların kullanımına açıldı.

Evleri depremde zarar gören vatandaşlardan bazıları geceyi camilerde geçirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak, deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların uygun olan camilerde din görevlilerinin rehberliğinde camilerde kalabileceklerini duyurmuştu.

KUR'AN KURSLARI DA VATANDAŞLARA AÇILDI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'de geniş yatak kapasitesine sahip 3 Kur'an kursunun evlerine giremeyen vatandaşlara açık olduğunu bildirdi.

Erbaş, Twitter hesabından depreme ilişkin açıklamada bulundu.

"İzmir'de geniş yatak kapasitesine sahip 3 Kur'an kursumuzun kapıları deprem nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşlarımıza açıktır." bilgisini paylaşan Erbaş, ihtiyaç olması halinde tüm kursların da vatandaşların hizmetine sunulacağını duyurdu.

Söz konusu kurslar ve bulunduğu yerler şu şekilde:

"Karabağlar Vatan Mahallesi'ndeki Şüheda Kız Kur'an Kursu (85 yatak kapasiteli), Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki Ayyıldız Erkek Kur'an Kursu (90 yatak kapasiteli) ve Karabağlar Adnan Süvari Mahallesi'ndeki Kestanepazarı Erkek Kur'an Kursu (250 yatak kapasiteli)"

Yorumlar