İzmir sel sularının altında kaldı

İzmir'de etkili olan sağanak yağışlar şehrin göle dönüşmesine nede oldu. Deniz suyuyla sel suları birbirine eşitlenirken, birçok yerde evler araçlar su altında kaldı.

İzmir sel sularının altında kaldı - Sayfa 1

İzmir'de 4 gün boyunca etkili olan sağanak yağış nedeniyle Karşıyaka ilçesinde deniz taştı. Mavişehir Mahallesi'nde denizin taşması nedeniyle çok sayıda araç sular altında kaldı.

Denizin taşması sonucu yaşanan selde dereden geçmeye çalışan bir aracın sele kapılması sonucu araç içindeki 2 kişi kayboldu.

İzmir sel sularının altında kaldı - Sayfa 2

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde denizin taşması sonucu su içinde kalan çok sayıda aracın çıkarılması için yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Bölgede hafta sonu etkili olan yağmurun ardından Mavişehir Mahallesi'nde denizin taşması sonucu sahil bandındaki sitelerin bahçelerine dolan suyun tahliyesi için çok sayıda ekip görev yaptı.

İzmir sel sularının altında kaldı - Sayfa 3

Çeşitli ilçelerden gelen itfaiye ekipleri, sitelerin bahçesindeki ve yollardaki suyu vidanjör ve su pompalarıyla tahliye etti.

Su içinde kalmaları nedeniyle hasar gören araçlar, çekici yardımıyla çekildi.

İzmir sel sularının altında kaldı - Sayfa 4

"İkinci defa başımıza geliyor"

Aracı su altında kalan Mert Üstüner, yaptığı açıklamada, annesinin bu mahallede yaşadığını, onun haber vermesi üzerine gece bölgeye geldiğini, çekicilerin dahi su dolan alana giremediğini gördüğünü belirtti.