İyi Parti'nin Adana'daki soğan tiyatrosu da çöktü

Akşener'in Anadolu ziyaretlerinde kurgulanan oyunlardan biri daha deşifre oldu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Anadolu ziyaretlerinde kurgulanan oyunlardan biri daha deşifre oldu.

Daha önce bir iş yerini ziyaret ederken, yalvarıp yakaran esnaf olarak ekrana getirilen kişinin, o iş yeriyle hiçbir alakasının olmadığı, CHP gençlik kolları yöneticisi olduğu, iş yerinin gerçek sahibinin açıklamasıyla ortaya çıkmıştı. 

Şimdi ise Adana'da soğanları para etmeyen, kendini paralayan çiftçi tiyatrosu çöktü. Kendini paralayan ve soğan çiftçisi olduğu ileri sürülen kişinin soğanla uzaktan yakından alakasının olmadığı ortaya çıktı. 

Gerçeklerin ortaya çıkmasıyla söz konusu vatandaş başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere herkesten özür diledi. 

İYİ Parti'nin bir tiyatrosu daha ifşa oldu. Akşener'in önüne sözde soğan çiftçisi olarak gelen ve 3 çuval soğanı yola dökerek "Para etmiyor. Açız" diyen kişinin soğanla uğraşmadığı, 3 evinin olduğu ve bir tiyatro malzemesi olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Şahıs ailesi ve çevresinden büyük tepki görünce kamuoyundan özür diledi. İşte birbiri ardına her ilden farklı skandallarla gündeme gelen İYİ Parti ve Genel Başkanı Meral Akşener'in Adana tiyatrosundan çarpıcı ayrıntılar.

Genel Başkan Meral Akşener'in Adana'da gerçekleştirdiği ziyaret esnasında yeni bir "tiyatro" sergilendi. Mehmet Bülbül adlı vatandaş, soğanları "para etmediği gerekçesiyle" Akşener'in konvoyu geçerken yola döktü. Akşener'in aracını durdurtup o kişiyi dinleyip bölgeden ayrılmasının ardından soğanlar yerden toplandı. Soğan işiyle uğraşmadığı öğrenilen Bülbül, galeyana geldiğini belirterek özür diledi.

İYİ Parti'nin soğan tiyatrosunun başrolündeki isim olan Mehmet Bülbül, A Haber'e konuştu. 'Galeyana geldim' diyen Bülbül, 'Herkesten özür diliyorum' ifadelerini kullandı. Bülbül, 'Ben vatanı, milletimi, askerimi seviyorum, galeyena geldim, pişmanım' dedi.

Mehmet Bülbül İsimli vatandaşın anlattıkları:

Olayın olduğu yere gittik. Bir sürü insan vardı. 'Hayırdır' dedik sonra orada 3 torba soğan vardı.

 

'Meral Akşener geliyor' dediler. Galeyana geldim ve soğanı döktüm. Dolduruşa geldik orada. Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan, Devlet Bahçeli'den bakanlarımdan ve vekillerimden özür dilerim. Ben Yörük milletiyim hepsinden özür dilerim.

İyi Parti'nin Adana'daki soğan tiyatrosunda flaş gelişme! Türk Bayrağı'nı öperek böyle özür diledi...

Vatanımdan, milletimden ve askerimden hepsinden çok özür dilerim. Ben vatanımı ve milletimi seviyorum. Bir olaya kurban gittik, bunu üzülerek söylüyorum.

Bir sürü şey söylediler olayın olduğu yerde. Biz de orada galeyana geldik. Dökmez olaydım. Yapmaz olaydım çok pişmanım bundan dolayı.

Ben vatanını ve milletini seven bir insanım böyle bir dolduruşa geldik. Sakın böyle şeyler yapmasınlar. El için başkası için böyle şeyler yapmasınlar. Ben bir daha böyle bir şey yapmam.

Hatasız kul olur mu? Olmaz. Ben böyle dolduruşlara gelmezdim ama nasıl o adamaların sözlerine inandım anlamadım.