"İyi bir turnuva oynamak istiyoruz"

- İspanya'da 22-30 Eylül'de düzenlenecek 2018 FIBA Dünya Kupası'na katılacak A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başantrenörü Ekrem Memnun: "Kamp dönemini verimli geçirmeyi ve çok daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyoruz" - "Bizim ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Bunun için de kondisyonumuzu yükseltip, oyunumuzun güçlü yönlerini daha kuvvetli ve zayıf taraflarımızı da daha iyi duruma getirmek için çalışmamız lazım"

Google Haberlere Abone ol
"İyi bir turnuva oynamak istiyoruz"


İSTANBUL (AA) - A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Slovenya'da süren hazırlık kampını verimli bir şekilde geçirmek istediklerini ve iyi yerlere gelmeyi hedeflediklerini kaydetti.

İspanya'nın Tenerife kentinde 22-30 Eylül'de gerçekleştirilecek 2018 FIBA Kadınlar Dünya Kupası hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren milli takımda başantrenör Ekrem Memnun, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesine açıklamalarda bulundu.

En büyük beklentilerinin oyun anlayışlarını tamamen oturtmak olduğunu belirten Memnun, "Kondisyonumuzu en üst noktaya getirmek bir diğer hedefimiz. Bugüne kadar teknik anlamda iyi mücadele ettik. Ancak bazen fiziksel olarak sıkıntı yaşadık. Oyuncuların fitness için yaşam anlayışı geliştirmeleri lazım. Daha önce bunun temellerini atmıştık. Şimdi en ağır şekilde tempoyu artırıp turnuvaya gitmek istiyoruz. Hepimiz çok umutluyuz. Kamp dönemini verimli geçirmeyi ve çok daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası'nda her maçın çok önemli olduğunu aktaran Ekrem Memnun, "Bizim ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Bunun için de kondisyonumuzu yükseltip, oyunumuzun güçlü yönlerini daha kuvvetli ve zayıf taraflarımızı da daha iyi duruma getirmek için çalışmamız lazım. Biz iyi bir turnuva oynamak istiyoruz. Büyük hayallerimiz var ve bunu başarmak kolay değil." şeklinde görüş belirtti.

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Dünya Kupası'nda aynı grupta yer aldığı Avustralya, Nijerya ve Arjantin'i "sıkı rakipler" olarak nitelendiren Memnun, şunları kaydetti:

"Rakiplerimizden Avustralya, ekol olarak kadın basketbolunda dünyadaki en güçlü takımlardan biri. Çok önemli birkaç oyuncusu ayrıldı ama bazıları da takıma geri döndü. Oyunlarını da çok değiştirdiler. Özellikle Liz Cambage, WNBA'de de ciddi bir faktör. Dünya kadın basketbolunun en önemli isimlerinden biri. Çok iyi bir oyuncu ve Avustralya da çok ciddi bir ekol.

Arjantin, daha önce yapmış olduğu hamleyi bu turnuvada geliştirmek isteyecektir. Olimpiyat elemesindeki takımdan daha iyi durumda olacaklardır. Hazırlık karşılaşmaları başlamadığı için ciddi bir izleme yapamadık. Ancak takımları da tanıyoruz. Nijerya, çok atletik bir ekip. Çoğu oyuncusu WNBA'de ve çeşitli liglerde oynuyorlar.

Hiç kolay maçlar olmayacak. Onları analiz edeceğiz ama kendi durumumuza da bakacağız. Kontrol edeceğimiz tek şey, kendimiz. Mücadeleci karakterimizi, takım ruhumuzu ve güçlü yönlerimizi en iyi hale getirebilir ve fiziksel olarak da iyi durumda olursak büyük hedeflerimiz var. Oyuncularıma, takımıma ve ekibime çok güveniyorum. Biz o gün geldiğinde kazanmak için hazır olacağız."

Yorumlar