İtalya'da sadece bir günde 168 kişi öldü

İtalya'da son 24 saat içinde 168 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İtalyan hükümeti ülke genelinde karantina kararı almıştı.

Google Haberlere Abone ol

İtalya'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 168 kişi daha artarak 631'e yükseldi.

İtalyan hükümeti önlemler kapsamında ülke genelinde karantina kararı almıştı.

Ülkenin önde gelen siyasetçilerinden virüse yakalanan olduğu gibi birçok vatandaş da salgından nasibini aldı.

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 168 kişi artarak 631 oldu. 

Ülkede yaklaşık 20 gün önce patlak veren Kovid-19 salgını nedeniyle bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. 

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülke genelindeki Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu, başkent Roma'da düzenlediği günlük basın toplantısında paylaştı. 

Borrelli, ülkede mevcut vaka sayısının 8 bin 514 olduğunu, ölenler ve iyileşenler de dahil edildiğinde virüs bulaşan toplam kişi sayısının 10 bin 149 olarak kayıtlara geçtiğini bildirdi. 

Angelo Borrelli, ölü sayısının bugün 168 kişi artarak 631'e yükseldiğini ifade etti. Bu rakam, üç haftadır salgın nedeniyle acil durum içindeki İtalya'da bir günde gerçekleşen en yüksek ölüm sayısı oldu. 

Borrelli, dün 7/24 olarak açıkladığı iyileşen kişi sayısının bugün 280 artarak 1004'e yükseldiğini dile getirdi. 

Basın toplantısına katılan İtalya Yüksek Sağlık Kurumu Başkanı Silvio Brusaferro da virüsün gençlere bulaşmaması için bu kesimin davranışlarının önemli olduğu ifade etti. Brusaferro, Kovid-19'un bulaştığı kişiler arasında yüzde 5-7'lik bir kesimin 30 yaş altı olduğu bilgisini verdi.

Yorumlar

gelecekten gelen adam acilen eylem plaani yapılması lazım birinci okulları tatil edilmelidir 2, inssanlara bu virüsü anlatmak lazım 3, hasta olanların evden dışarı çıkmaması lazım ve sağlıklı insanları risk e atılmamalıdır