İstanbul'daki patlamadan korkunç görüntüler

İstanbul Bağcılar'da bugün sabaha karşı meydana gelen patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul'da sabaha karşı meydana gelen patlamanın neden olduğu hasarın boyutları gün ağardığında belli oldu.

İstanbul Bağcılar'da ambalaj üretimi yapılan iş yerindeki pres makinesinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Patlamanın ardından yangın çıkan iş yerinde ölen ya da yaralanan olmadı. Patlamayı 5 sokak ileriden duyan bir vatandaş, "Sanki sonik patlama yaşandı. Evler binalar sallandı. Pencereler yola savruldu" ifadelerine yer verdi.

Bağcılar'da 2 katlı iş yerinin 2'inci katında bulunan pres makinesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle binanın pencereleri caddeye fırlarken, çevrede bulunan binalarda da hasar meydana geldi.

Patlama saat 05.20 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle pres makinesinde meydana geldi. Yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

PENCERELER YOLA FIRLADI

İş yerinde, patlamanın şiddetiyle pencereler caddenin ortasına kadar fırladı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangında, iş yerinin kapalı olması ve içeride kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı engelledi. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, patlamanın henüz belirlenemeyen bir sebeple pres makinesinden kaynaklandığı belirtildi.

"SANKİ SONİK PATLAMA YAŞANDI

"Patlamayı 5 sokak ilerideki evinden duyan ve sesine uyanan Muhammet Akarsu şu ifadeleri kullandı:"O sırada ben evimde uyuyordum. Öyle bir patlama sesi geldi ki, sanki uçakların sonik patlaması gibi. Ben 5 sokak ileride oturuyorum. Evler sallandı, binalar sallandı. O derece patlama sesi geldi. Kalkıp geldiğimizde buraya, giriş katlardaki dükkanların camları patlamıştı, diğer dükkanları camları patlamıştı. Gerçekten bir bomba düşmüş gibi patladı. Yani çok şiddetliydi. Basınçlı bir patlamaydı".

Yorumlar