İstanbul'daki koronavirüs mezarlığı belli oldu

İstanbul'da Covid-19 salgınıyla hayatını kaybedenlerin defnedildiği Beykoz'daki mezarlığa yakın oturanlar tepki gösterdi. Vatandaşların toplanması üzerine çevik kuvvet olaya müdahale etti.

Google Haberlere Abone ol

Yeni tip koronavirüs veya Covid-19 nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybedenlerin defnedildiği mezarlık belli oldu. Mezarlığa defin işlemleri esnasında vatandaş tepki gösterdi. Bunun üzerine polis devreye girdi.

Bilim Kurulu ve Diyanet'in tavsiye ve kararları doğrultusunda, İstanbul'da Kilyos ve Beykoz'da defin yerleri belirlendi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler buralara gömülmeye başlandı. Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi.

Mahallede oturan ve bölgede yerleşim yerleriyle okullar olduğunu ifade Abdurrahman Öz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Çevreye baktığınızda burası bir yerleşim alanı. Ben burada yaşayan bir vatandaşım. Burada okullar var. Bu okullarda çocuklar eğitim görüyor. Burası bir cadde. Caddenin hemen altı mezarlık. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var" dedi.

Baklacı mahallesi sakinlerinin mezarlığın önünde toplanması üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri vatandaşları mezarlığın önünden uzaklaştırdı. Çevik kuvvet ekipleri Baklacı Mezarlığı girişinde beklemeye başladı. Öte yandan mezarlığın arka tarafında ormanlık bölgede bir iş makinesinin çalıştığı görüldü.

İRAN'DA KORONAVİRÜSTEN ÖLENLER TOPLU MEZARLARA DEFNEDİLDİ

 

Yorumlar

ccc bumu son yolculuk , boylemi olmali ,olenlere bu kadarcikmi saygi