İstanbul'da Kurtkapanı-4 operasyonu

- İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan'ın koordinesinde Anadolu yakasında bin 200 personel, polis helikopteri, deniz botları ve dedektör köpeklerin katılımıyla kent genelinde uygulama gerçekleştirildi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - İstanbul Anadolu yakasındaki Kurtkapanı-4 operasyonu, bin 200 personel, polis helikopteri, deniz botları ve dedektör köpeklerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde 12.00-15.00 saatleri arasında düzenlenen Kurtkapanı-4 operasyonunda, Anadolu yakasında 14 ilçe ve 44 noktada görevlendirilen 180 ekipteki bin 200 polis görev aldı.

Polis helikopteri, deniz botları ve dedektör köpeklerin de destek verdiği operasyonda, 14 ilçe hava ve denizden ablukaya alınarak, yoğun denetimler yapıldı.

Halkın yoğun bulunduğu caddeler ve meydanlarla umuma açık mekanların da yer aldığı çok sayıda uygulama noktası oluşturuldu.

Uygulama noktalarındaki polisler, şüpheli şahısların Genel Bilgi Taraması'nı (GBT) yaptı.

Samandıra gişelerinde ise şüpheli görülen şahısların Genel Bilgi Taraması (GBT) ve şüpheli araçların trafik sorgulamasıyla iç araması yapıldı.


Yorumlar