İstanbul ve İzmir TOKİ kura çekilişi ne zaman?

İstanbul TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ 100 bin sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek? İzmir TOKİ kura çekilişi ne zaman? başvuru yapan vatandaşlar tarafından merak konusu olan TOKİ kura çekiliş tarihleri ne zaman?

Google Haberlere Abone ol

İstanbul ve İzmir TOKİ kura çekilişi ne zaman? sorularının yanıtı TOKİ'nin 100 bin sosyal konu projesi kura çekiliş tarihleri ne zaman olacağı, konut sahibi olmak için başvuru yapan vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. 

TOKİ'nin 2020 yılı 100 bin sosyal konut projesinin başvuru tarihi 15 Ocak 2020 tarihinde sona erdi. Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte, başvuru yapanlarda şimdi de kura heyecanı başladı. Vatandaşlar merakla kura çekiliş tarihinin açıklanmasını bekleniyor. 

TOKİ'nin İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapacağı 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'dan itibaren devam eden başvuru alımı, bugün mesai bitiminde son bulacak.

Türkiye genelinde inşa edilecek konutlar için başvurular e-Devlet üzerinden yapılabildiği gibi Ziraat ve Halk bankalarının yetkili şubeleri aracılığıyla da kabul ediliyor.

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara başvuru bedelleri 2+1 daireler için 500 lira, 3+1 daireler için 1000 lira olarak belirlendi.

Başvurular, "şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri", "en az yüzde 40 engelli vatandaşlar" ve "diğer alıcı adayları" olmak üzere 3 kategoride kabul edilecek.

Projeye bugüne kadar 1 milyon 51 bin 66 kişinin başvurduğu belirtildi.

TOKİ 2020 kura çekiliş tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen tarihlerde kuralar yapılmaya başladı. 

Kuradan isimleri çıkan vatandaşlar TOKİ tarafından inşa edilecek 100 bin konutun sahibi olacak

KEMALPAŞA KURA SONUÇLARI

Toplu Konut İdaresi'nin 560 adet 2+1 daire, 240 adet 3+1 daire yapmayı planladığı Kemalpaşa ilçesi kura çekimi bugün saat 11.00'de İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Çekilişi bizzat takip etmeyi düşünen vatandaşların yanında takip edemeyecek olan vatandaşlar da konuya yönelik bilgi edinmeye çalışıyor. Durum böyle olunca da 2020 İzmir TOKİ Kemalpaşa kura başvuru sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı üzerindeki yoğunluk artış gösteriyor.

 

Yorumlar