İstanbul MEM ve Marmara Üniversitesi arasında iş birliği

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi işbirliği yapacak

Google Haberlere Abone ol
İstanbul MEM ve MÜ arasında iş birliği

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi arasında öğretmenlere lisansüstü destek sağlanması amacıyla "Öğretmenlerin Mesleki Gelişiminde Üniversite İşbirlikleri Protokolü" imzalandı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, iş birliği protokolüne Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ile İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı imza attı.

Protokolle mevcut olan tezli, tezsiz yüksek lisans, doktora ve uzaktan yüksek lisans programlarında öğretmenler için kolaylaştırıcı unsurlar devreye girecek.

İmza töreninde konuşan Yazıcı, "Eğitimin, değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarmak, iyi ve erdemli insanlar yetiştirmek için elimizdeki en önemli imkanlardan biri olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere yaptığımız işbirliğinin çok büyük bir önemi ve desteği var." ifadelerini kullandı.

Öğretmenliğin hayat boyu ve sürekli öğrenmeyi gerektiren bir meslek olduğunu kaydeden Yazıcı, bu nedenle öğretmenlere sağlanan her katkının bu ülkenin güzel geleceğine bir yatırım olduğuna inandıklarını aktardı.

Marmara Üniversitesi Rektörü Kurt ise "Değerli öğretmenlerimize mesleki eğitim ve öğretim faaliyetleri için tüm desteğimizi vereceğimizi ifade etmek isterim. 'Geleceği inşa eden öğretmenlerimizle Bakanlığımızın çizmiş olduğu bu yolda emin adımlarla el birliğiyle yürüyeceğiz.' diyoruz. Sayın Bakanımıza bu yolu açtığı için çok teşekkür ediyoruz. İşbirliğimizin hayırlı olmasını diliyorum." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar