İstanbul Boğazı'nda korkutan yangın

İstanbul Boğazı'nda bir teknede çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın yaklaşık 30 dakikada ancak kontrol altına alınabildi.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Boğazı'nda paniğe neden olan yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alındı.

İstanbul Boğazı'nda Beşiktaş açıklarında bir teknede henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören vatandaşların haber vermesiyle olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Tadilatta olduğu öğrenilen teknede çıkan yangın yaklaşık 30 dakikada kontrol altına alındı. Yangın esnasında teknenin sahilde demirli olduğu, çıkan yangının diğer teknelere sıçramaması için teknenin çalıştırılarak açığa alındığı ancak yangının büyümesiyle birlikte teknede bulunan bazı kişilerin tekneden botla ayrıldığı iddia edildi. Soğutma çalışmalarının devam ettiği esnada yangın çıkan tekne battı. 

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği de Beşiktaş açıklarında yanan tekne ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Sahil Güvenlik Harekât Merkezi'nden alınan bilgiye göre; İstanbul Boğazı'nda Beşiktaş açıklarında bir teknede yangın meydana gelmiş olup olay yerine kıyı emniyeti, sahil güvenlik unsurları, itfaiye ve 112 sağlık ekibi sevk edilmiştir. Yangın, denizden sahil güvenlik ekipleri ve karadan itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınmıştır. Yaralı ve can kaybı yoktur" denildi.

Yorumlar