İsrail ordusu bir Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdü

Google Haberlere Abone ol
İsrail ordusu bir Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde bulunan mülteci kampı Ed-Dehişe’ye baskın sırasında bir Filistinliyi öldürdü, 6 Filistinliyi yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Dehişe Mülteci Kampı’na baskın düzenleyen İsrail güçlerinin gerçek mermi ile göğsünden vurduğu bir Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail askerleri sabah saatlerinde Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde bulunan Dehişe Mülteci Kampı'na baskın düzenledi.

Askerler, baskına tepki gösteren Filistinlilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti. Olaylarda İsrail askerlerinin gerçek mermi ile göğsünden vurduğu bir Filistinli yaşamını yitirdi.

Yerel kaynaklar, hayatını kaybeden Filistinlinin Ömer Menna olduğunu aktardı.

Filistin resmi ajansı WAFA da İsrail güçlerinin 6 Filistinliyi yaraladığını bildirirken, dün gece saatlerinde yapılan baskınlarda 15 Filistinlinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ise yaptığı yazılı açıklamada, "Bu menfur cinayetler, halkımızın mücadelesini, özgürlük ve kendi kaderini tayin etme arayışını durduramayacaktır." ifadelerini kullandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Bu da bölgede gerginliğe yol açıyor.

Yorumlar