İsrail Güvenlik Kabinesi'den acil toplantı kararı

KUDÜS (AA) - Suriye'de rejime ait askeri üslerin dün gece vurulmasının ardından İsrail Güvenlik Kabinesi'nin acil toplantı kararı aldığı bildirildi. İsrail basınında yer alan haberlere göre, Güvenlik Kabinesi "kuzey sınırındaki"...

Google Haberlere Abone ol

KUDÜS (AA) - Suriye'de rejime ait askeri üslerin dün gece vurulmasının ardından İsrail Güvenlik Kabinesi'nin acil toplantı kararı aldığı bildirildi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, Güvenlik Kabinesi "kuzey sınırındaki" son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün öğleden sonra acil olarak toplanacak.

İsrail Savunma Bakanlığı'nda düzenlenecek toplantıya bazı bakan ve askeri yetkililerin katılacağı belirtildi.

Güvenlik Kabinesi'nin ana gündem maddesinin Suriye'de yaşanan son gelişmeler olduğu kaydedildi.

Suriye rejimine ait haber ajansı SANA, dün 22.30 sularında rejimin Halep ve Hama'daki iki askeri üssüne füze saldırısı düzenlendiğini duyurmuştu.

Her iki üste İran destekli unsurların bulunduğuna yer veren İran'ın yarı resmi ajanslarından İSNA'nın haberinde ise saldırıda en az 18'i İranlı güçlerden olmak üzere çok sayıda kişinin öldüğü bildirilmişti.

İsrail ordu sözcülüğü AA muhabirinin Suriye'deki saldırılarla ilgili sorusuna yorum yapmaktan kaçındı.

Suriye'nin Humus şehrindeki T-4 hava üssüne 9 Nisan'da düzenlenen hava saldırısında 2'si asker, 5'i milis 7 İranlı ölmüş, Rusya ve İran saldırıyla ilgili İsrail'i suçlamıştı.

Yorumlar