İsrail güçleri Filistinlilere ait bir evi yıktı

RAMALLAH (AA) - İsrail güvenlik güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Kalendiya beldesinde, Filistinlilere ait bir evi yıktı.Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde buldozerlerle Kalendiya beldesine baskın...

Google Haberlere Abone ol
İsrail güçleri Filistinlilere ait bir evi yıktı

RAMALLAH (AA) - İsrail güvenlik güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Kalendiya beldesinde, Filistinlilere ait bir evi yıktı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde buldozerlerle Kalendiya beldesine baskın düzenleyen İsrail güçleri, "ruhsatsız olduğu" iddiasıyla Filistinlilere ait iki odalı bir evi yıktı.

Birkaç yıl önce inşa edilen söz konusu evin, yıkımdan önce tahliye edildiği aktarıldı.

İsrail ordusu, daha önce yaptığı açıklamada "ruhsatsız olduğu" iddiasıyla Kalendiya'daki 20 evin yıkılacağını duyurmuştu.

İsrail, Batı Şeria'nın C bölgesinde Filistinlilerin inşaat yapmasına izin vermiyor.

Batı Şeria, Filistin ile İsrail yönetimi arasında 1995'te imzalanan "İkinci Oslo Anlaşması" çerçevesinde A, B ve C bölgelerine ayrılmıştı. Yüzde 18'i kapsayan "A bölgesi"nin yönetimi idari ve güvenlik olarak Filistin'e, yüzde 21'lik "B bölgesi"nin idari yönetimi Filistin'e, "güvenliği" İsrail'e devredilmiş, yüzde 61'i kapsayan "C bölgesi"nin "idare ve güvenliği" İsrail'e bırakılmıştı.

Yorumlar