İsrail güçleri bir Filistinliyi vurarak yaraladı

KUDÜS (AA) - İsrail askerleri, Batı Şeria'da "aracıyla çarparak bir İsrailliyi hafif şekilde yaraladığı" iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak yaraladı. İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yaptığı yazılı açıklamada, "Batı...

Google Haberlere Abone ol
İsrail güçleri bir Filistinliyi vurarak yaraladı

KUDÜS (AA) - İsrail askerleri, Batı Şeria'da "aracıyla çarparak bir İsrailliyi hafif şekilde yaraladığı" iddiasıyla bir Filistinliyi vurarak yaraladı.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yaptığı yazılı açıklamada, "Batı Şeria'nın güneyinde bir Filistinlinin, aracıyla bir İsrailliyi ezme girişiminde bulunduğunu" belirtti.

Adraee, daha sonra aracından inerek bölgedeki İsrail askerlerine "bıçaklı saldırı girişiminde" bulunduğunu ileri sürdüğü söz konusu Filistinlinin, askerler tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Yaralı Filistinlinin kimliği ve sağlık durumuna ilişkin ise bilgi verilmedi.

Görgü tanıkları ise Beytullahim ile El-Halil arasındaki yolda aracıyla seyir halinde olan bir Filistinlinin, İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu yaralandığını anlattı.

Bölgede geçişlerin Filistinlilere kapatıldığı ve yaralı Filistinliye yardım etmek isteyenlerin İsrail askerleri tarafından engellendiği kaydedildi.

Yorumlar