İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir?

İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir? Hangi pozisyona kaç işçi alınacak?

Google Haberlere Abone ol
İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) işçi alımı şartları nelerdir, hangi pozisyona kaç işçi alınacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alacaklarını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "GSB ailesini günden güne büyütmeye, güçlendirmeye devam ediyoruz. 1017 sürekli işçi alımı için ilan detayları Resmi Gazete'de yayımlanacak. Başvurular ise 8-12 Ağustos tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alınacak." sözleri ile 1071 kişilik personel alımı yapacağını duyurmuştu.

İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir
İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı yapacak.

BAŞVURU NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacaklarını duyurdu.

İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir
İŞKUR GSB personel alımı başvuru, GSB işçi alımı şartları nelerdir

 

Başvurular, 08 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecek.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek.

Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacak. Sözlü sınav yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.


 

Yorumlar