IŞİD’e karşı duvar örülüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırının Hatay ilinde Yayladağ bölgesinde kalınlığı 1 metre olan duvar örüyor.

Google Haberlere Abone ol
 
IŞİD’e karşı duvar örülüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye sınırının Hatay ilinde Yayladağ bölgesinde kalınlığı 1 metre olan duvar örüyor.

ANS PRESS’in haberine göre, yüksekliği 2,5 metre ve kalınlığı 1 metre olan duvar

ANS PRESS-in melumatına göre, yüksekliği 2,5 metre ve kalınlığı 1 metre olan duvar el bombası darbesine karşı da dayanaklı olacaktır.. Yayladağ bölgesinin Güveççi, Görentaş, Uluyol ve Aşağı Pulluyazı mahallelerinde hendek ve duvarın yapımına Mayıs ayında başlandı. Son günlerde terör saldırılarının artmasıyla  birlikte duvar örme çalışmaları hızla devam ediyor.


Kalınlığı 1 metre olan duvar el bombası darbesine dayanıklı olacak


Şimdiye kadar 2,5 kilometre uzunluğunda akordeon tipi duvar örüldü. Duvarın üzerine dikenli tel çekildi ve duvarın düz arkasında ise 7 kilometre uzunluk ve 4 metre derinliği olan çukur açıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri ayrıca Suriye sınırına güvenlik kameraları yerleştirecek.


Sınırda derinliği 4 metre olan çukur

Belli noktalarda kulelere yerleştirilen kameralar 24 saat kayıt yapacak. Kameralar geceleride görme yeteneğine sahip olacaktır. Bunun yanı sıra, sınırda görev yapan askerler zırhlı araçlarla kontrol altında olacaktır.

İlk gözlemler çukur ve duvarın kaçakçılara büyük darbe vurduğunu ortaya çıkarıyor. Duvarın olmadığı bir noktadan Türkiye'ye geçmeye çalışan bir grup kaçakçının yanlarındaki hayvanlardan ikisi çukura düştükten sonra tekrar geri Suriye'ye kaçırmışlar.


Yorumlar