İran'da koronavirüs nedeniyle ilk kez iki kişi öldü

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsü dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Sadece Çin'de 2 binden fazla can alan virüs en son İran'da görüldü. İran'daki virüs nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

İran'da iki ikişide koronavirüsü tespit edildi. Tahran merkezli haber ajansı Mehr’deki habere göre, İran’ın Kum kentinde 2 kişinin Covid-19 (koronavirüs) taşıdığı tespit edildi. Virüs taşıyan iki ismin daha sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sağlık ve Tıp Eğitimi Bakanlığı Halkla İlişkiler Bölümü Başkanı Kianoush Jahanpour, virüs tespit edilen 2 kişinin üzerinde yapılan testlerin sürdüğünü, son sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

Jahanpour, mevcut protokoller uyarınca şüpheli kişilerin izole edildiğini ve laboratuvar örneklerinin alındığını belirterek, "Gönderilen örnekler arasında, yapılan ilk testin sonuçlarında iki şüpheli pozitif koronavirüs vakası ve bazı B tipi influenza vakası rapor edilmiştir" dedi.

Kianoush Cihanpur, "Testlerin sonraki adımları devam ediyor ve bu testlerin nihai sonuçları belirlendikten sonra kamuya açıklanacaktır" ifadelerini kullandı.

ÇİN'DE 2 BİNDEN FAZLA CAN ALDI

Çin'in Hubei eyaletinde ortaya çıkan ve şuana kadar 74 bin kişiye bulaşan koronavirüsü 2 binden fazla can aldı. 

Virüsün önlenmesi için henüz bir aşı veya tedavi bulunamazken, bir çok ülkede yeni vakalar tespit edilmişti. 

Yorumlar

Turkan inwAllah Azərbaycan respublikasına və qardaş Türkiyəyə ümumiyətlə bawqa heç bir müsəlman ölkəsine yoluxmaaz Allah qorusun Amin🙏