Instagram'da yeni özellik

Sosyal medya devlerinden Instagram'a yeni bir güncelleme geldi. Bugün kullanıcıların beğenisine sunulan özellikle kullanıcılar aradıkları profilleri kolaylıkla bulabilecek. Name Tag adı verilen özellik kullanıcılarına kolaylık getirdi.

Google Haberlere Abone ol

En yaygın kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan instagram bugün kullanıcılarının karşısına yeni bir özellikle çıktı. 'Name Tag' aı verilen özellik sayesinde kullanıcılar aradıkları profilleri artık daha kolay bulabilecek.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, 'name tag' yani 'isim etiketi' adı altında yeni bir özelliği duyurdu.

Mesela Instagram’da merak ettiğiniz bir kullanıcıyı aradığınız zaman, binlerce aynı isimde kullanıcı karşısına çıkıyor.

Kullanıcıların yakındığı bu sorun üzerine oldukça güzel bir çözüm üreten sosyal medya platformu, İsim Etiketi ile karşımıza çıkıyor.

Peki Instagram'ın platforma entegre ettiği yeni özelliği nasıl çalışıyor?

Bu özellik oldukça basit çalışıyor. ” İsim Etiketi” özelliği sayesinde kullanıcılar kendilerine özgü bir kimlik kartı oluşturabiliyorlar.

İsim Etiketi adı altında oluşturulan bu kimlik kartını, telefonunuzun kamerası ile okutarak, aradığınız kişinin profiline hiç bir arama yapmadan erişebiliyorsunuz.

Yorumlar