İngiltere’de inşaat üretimi son 4 yılın en düşüğünde

LONDRA (AA) –İngiltere’de inşaat sektörü üretimi yılın üçüncü çeyreğinde son dört yılın en zayıf performansını göstererek yüzde 1,1 geriledi. İngiltere Ulusal...

Google Haberlere Abone ol
İngiltere’de inşaat üretimi son 4 yılın en düşüğünde

LONDRA (AA) –İngiltere’de inşaat sektörü üretimi yılın üçüncü çeyreğinde son dört yılın en zayıf performansını göstererek yüzde 1,1 geriledi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisinden (ONS) yapılan açıklamaya göre inşaat sektörü üretimi bu yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1,1 gerileme kaydetti.

Veriler İngiltere’nin Avrupa Birliğinde çıkış kararı aldığı haziran ayından bu yana üç aylık dönemi kapsaması açısından önem taşıyor.

İngiltere’nin önde gelen inşaat malzemeleri üreticisi firmalarından SIG tarafından yapılan değerlendirmede, “Bazı inşaat projeleri ertelendi. AB referandumu döneminde yavaşlamanın ardından İngiltere’deki ticari koşullar bir miktar gevşedi, fakat rekabet arttı.” ifadelerine yer verildi.

Londra merkezli Pantheon Macroeconomics’in İngiltere ekonomisti Samuel Tombs ise inşaat sektörü için üçüncü çeyreğin son derece belirsiz olduğunu belirterek, “3.çeyrek itibarıyla inşaat sektöründe gördüğümüz gerileme istatistik ofisinin beklentilerden daha iyi. Fakat ileriki döneme ilişkin ciddi zorluklar söz konusu.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar