İnfaz koruma memuruna silahlı saldırıya 6 tutuklama

- Çorum'da infaz koruma memurunun sokakta pompalı tüfekle yaralanmasına ilişkin 6 zanlı tutuklandı - Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda yaralanan infaz koruma memurunun tedavisi sürüyor

Google Haberlere Abone ol

ÇORUM (AA) - Çorum'da, infaz koruma memurunun silahla yaralanmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 zanlı tutuklandı.

Çorum L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda İnfaz ve Koruma memuru olarak görev yapan Cevat Y'nin 12 Nisan'da Bahabey Caddesi'nde uğradığı silahlı saldırının ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Pompalı tüfekle bacaklarından yaralanan Cevat Y'ye yönelik saldırının planlı ve organize olduğu belirleyen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Özkan D. ile gözcülük yapan Umutcan D. ve Sinan G'yi gözaltına aldı.

Olayda kullanılan silahın gömülerek saklandığını tespit eden ekipler, ayrıca eylemin azmettiricisi ve silahın temin edilmesini sağladıkları iddia edilen Erhan D, Ali Rıza D. ve Ali Can D'yi de yakaladı.

Sorgusunda suçunu itiraf eden Özkan D'nin, cezaevinde görevli infaz koruma memuru Cevat Y. ile husumeti bulunan tutuklu ve hükümlü kişiler tarafından verilen 7 bin lira karşılığında olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 6 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda yaralanan Cevat Y'nin, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi ise devam ediyor.


Yorumlar