Ilıcalı: 'Ülkemle gurur duyuyorum'

Dünya Koronavirüs salgını ile mücadele ederken, Dominik Cumhuriyetinde bulunan Acun Ilıcalı, dün akşam Survivor 2020 Extra Canlı programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türk olmaktan bir kez daha gurur duydum diyen Ilıcalı, Ülkemle gurur duyuyorum dedi.

Ilıcalı: 'Ülkemle gurur duyuyorum' - Sayfa 1

İşte Acun Ilıcalı’nın açıklamalarından satır başları...

Türk olmaktan dolayı yine gurur duydum. Çok mutlu olduğum bir dönemi yaşıyorum, bunu herkesin de bilmesini istiyorum. Çok önemli bir ayrıntı insanlar gözünden kaçabiliyor ama ben bizzat takip edip gördüğüm için bunu sizlere anlatmam lazım.

Ilıcalı: 'Ülkemle gurur duyuyorum' - Sayfa 2

Bu mutluluğu, bu gururu, bu farkı sizin de yaşamanızı istiyorum. Dünyanın birçok yerinde karantinalar oldu. Bu karantina sürecinde de insanlar evlerine girdiler, evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Bütün dünya için bizim yaşadığımız şartlar söz konusu!

Ilıcalı: 'Ülkemle gurur duyuyorum' - Sayfa 3

YURT-DIŞINDA YAĞMALAMA BAŞLADI!
Fakat arada şöyle bir fark var, dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Belli bir saatten sonra sokağa çıkarmıyorlar insanları... Buradaki çok önemli sebep de şu; Dükkanların ve işyerlerinin yağmalanmasından korkuyorlar, bu konuda bir güvence yok.

Ilıcalı: 'Ülkemle gurur duyuyorum' - Sayfa 4

Amerika’da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı ciddi anlamda uygulanıyor akşamları, dediğim gibi bunun en önemli sebebi de insanların mağazaları yağmalamaya başlamasından doğan endişe!