İlgezdi, CHP'yi İmamoğlu'nun yönettiğini açıkladı

CHP'den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP'nin İmamoğlu tarafından yönetildiğinin bizzat kendisiyle yapılan konuşmayla ortaya konduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol
İlgezdi, CHP'yi İmamoğlu'nun yönettiğini açıkladı

Atatşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) en üst kurulları olan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplanmadan, Ataşehir'de belediye başkan adayı olarak kendisiyle yürümeme kararını aldığını iddia etti.

İLGEZDİ'NİN AÇIKLAMALARI VE PARTİ İÇİ HİYERARŞİ

İlgezdi, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçek sahipleri ve kamuoyunun dikkatine" başlıklı yazılı açıklamasında, 41 yıl boyunca çeşitli partisel görevlerde bulunduğunu ve partisinin bayrağını dalgalandırmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Kendisinin anketlerde önde olduğunu belirterek, buna rağmen son kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için aday gösterilmediğini savundu. İstifasının, partisinin kurumsal kimlik ve hiyerarşisini korumak adına olduğunu kaydetti.

KARARIN ZAMANLAMASI VE PARTİ KÜLTÜRÜNE ETKİLERİ

İlgezdi, 26 Ocak'ta İBB Başkanı İmamoğlu tarafından yapılan görüşmede, Ataşehir ile ilgili kararın MYK ve PM toplanmadan verildiğini belirtti. Parti kültürü ve hukuki işleyiş açısından bu durumu eleştirdi ve İmamoğlu'nun bu kararı alma yetkisinin olup olmadığını sorguladı.

İMAMOĞLU'NA YÖNELTİLEN SORULAR

İlgezdi, İmamoğlu'nun kendisiyle ilgili kararı verirken hangi görev ve yetkiye dayandığını ve partinin üst kurullarının karar alma yetkisini hangi hakla kullandığını sordu. 

Yorumlar