İHH'dan Kerkük'teki göçmenlere yardım

- İHH Ortadoğu Masası Sorumlusu Özyapıcı: - "İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Musul'daki çatışma bölgesinden kaçarak Kerkük’e gelen mültecilere dağıtılmak üzere ramazan ayı nedeniyle insani yardım malzemesi getirdik" - Irak Türkmenleri Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Terzi: - "Uzunca zamandan beri Iraklıları ve bizleri yalnız bırakmayan ve bugün de bize göndermiş oldukları yardımlardan dolayı İHH yöneticilerinden Allah razı olsun"

Google Haberlere Abone ol
İHH'dan Kerkük'teki göçmenlere yardım

KERKÜK ( AA ) - Irak'ın Musul kentindeki operasyon ve çatışma nedeniyle bölgeden kaçarak Kerkük’e sığınan 900 aile için İHH İnsani Yardım Vakfı yardım malzemesi getirdi.

İHH Ortadoğu Masası Sorumlusu Veysel Özyapıcı yaptığı açıklamada, "İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Musul'daki çatışma bölgesinden kaçarak Kerkük’e gelen mültecilere dağıtılmak üzere ramazan ayı nedeniyle insani yardım malzemesi getirdik. Bugün 400 aileye yardım kolilerini dağıttık. Yarın da 500 aileye yardım malzemesi dağıtacağız." ifadesini kullandı.

Kerkük'teki, Irak Türkmenleri Dayanışma ve Kalkınma Derneğinde gerçekleştirilen yardım malzemesi dağıtımı hakkında bilgi veren Özyapıcı,'' Kumanya kolilerimiz de mercimek, çay, şeker, yağ, zeytin, pirinç ve peynir var.'' dedi.

Dernek başkanı Emin Terzi, ''Uzunca zamandan beri Iraklıları ve bizleri yalnız bırakmayan ve bugün de bize göndermiş oldukları yardımlardan dolayı İHH yöneticilerinden Allah razı olsun.'' şeklinde konuştu.

Türk yardım kuruluşlarının Irak geneli ve Kerkük'te özellikle 2004'ten bu yana aralıksız olarak desteklerini devam ettirdiklerini belirten Terzi,'' 'Kesintisiz olarak ve hiç bir etnik ve mezhep arasında ayrım yapmadan Irak'a desteğini sürdüren Türk milletine teşekkür ederiz.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar