'Erdoğan ile birlikte çalışıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, İdlib konusunda kritik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Trump, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Esed rejimi ile Rusya'nın bütün gücüyle saldırarak almak istediği İdlib konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye'nin bölgeye yaptığı yığınaktan sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında yapılan görüşmeye çevrildi.

ABD Başkanı Donald Trump, İdlib konusundaki sorunların çözümü için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte çalıştıklarını söyledi.

Los Angeles'a hareketinden önce Joint Base Andrews Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trump, bir soru üzerine hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesini değerlendirdi.

Trump, "güçlü ve sert" bir lider olarak nitelendirdiği Erdoğan ile iyi ilişkisi olduğunu belirtti.

İdlib konusunda ABD ile Türkiye'nin yakın çalıştığını dile getiren Trump, "Erdoğan ile (İdlib konusunda) birlikte çalışıyoruz." dedi.

Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Trump, Erdoğan'a Türkiye'nin insani bir felaketi önlemek için gösterdiği çabalardan ötürü teşekkür etti." ifadesine yer verilmişti.

Yorumlar