İdlib'de bombalanan evlerden bebek cesetleri çıktı

İdlib'de Esed rejimi ve Rusya tarafından devam ettirilen bombardımanlarda ölen bebeklerin görüntüleri görenlerin yüreğini burktu

Google Haberlere Abone ol

Suriye'nin İdlib kentindeki trajedi bütün dünyanın gözleri önünde devam ediyor. Esed rejimi her geçen gün borbardımanlarını daha da artırarak sürdürürken, bölgeden gelen sivil ölüm haberleri yürekleri burkuyor. Esed rejimi, Rusya’nın geçen perşembe günü başladığını ilan ettiği ateşkese rağmen, dün akşam İdlib ilindeki yerleşim yerlerine savaş uçaklarıyla düzenlediği hava saldırısında 17 sivili öldürmüştü. Son olarak bölgeden gelen acı haberlerin konusu bu kez küçük çocuklar oldu. 2, 3 ve 5 yaşlarındaki üç kız çocuğu borbardıman esnasında hayatını kaybetti.

İdlib'e bağlı Binneş beldesindeki bombardımanda can veren 6 kişiden 3’ü Tac Şeyh ailesinin çocuklarıydı.

Bombardıman sonrasında enkaza dönen evde, Meram (2), Şehıd (3) ve Mehe (5) adlı kız kardeşler ile halaları hayatlarını kaybetti. 

Esed rejiminin bombardımanı sırasında evin yakınlarında olan çocukların anneleri ise yaralı kurtuldu. 

Çocukların babası Nebil Tac Şeyh ve dedeleri Halid Abdurrahman, bombaların şiddetiyle betonlar arasında parçalanan yavrularına ulaşmak için uzun süre çaba gösterdi. 

Acılı aile, küçük çocukların bedenlerinden geriye kalanların enkaz altından güçlükle çıkarılmasının ardından cenazeleri defnetti.

Saldırının hemen ardından hayatını feci şekilde kaybeden çocuklara ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Rusya'nın yaptığı duyurudan farklı olarak Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde ateşkes uygulamasının, 12 Ocak saat 00.01'den itibaren başlatılacağını duyurmuştu.

Yorumlar