İçileri Bakanlığı sürücüleri Yandex ile de uyaracak

Bayram tatilinde trafik kazalarını önleyebilmek için birçok tedbiri uygulamaya alan İçişleri Bakanlığı şimdi de Yandex ile işbirliği yaptı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Yandex ile işbirliği yapan Emniyet Genel Müdürlüğü...

Google Haberlere Abone ol

Bayram tatilinde trafik kazalarını önleyebilmek için birçok tedbiri uygulamaya alan İçişleri Bakanlığı şimdi de Yandex ile işbirliği yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Yandex ile işbirliği yapan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, bayramlarda ölümlü kazaların en çok yaşandığı yol güzergahları üzerinde yolculuk yapan sürücülere Yandex Navigasyon uygulaması üzerinden uyarıyor.

Kurban Bayramı tatilinde trafik kazalarını önleme amacı taşıyan özel mesaj uygulaması Türkiye genelinde kritik bin 800 noktada devreye alındı. Uygulamayla, sürücüler en fazla ölümlü kazanın gerçekleştiği yol güzergahında olduğu konusunda uyarılırken, sürücülere "FreneDeğilKuralaGüven" mesajı gönderiliyor.

Daha önce de aynı yol güzargahları üzerinde bulunan mola noktalarında sürücüleri lokasyon bazlı SMS ile uyaran İçişleri Bakanlığı, kazaları asgari düzeye indirmeyi hedefliyor.

Tüm bu önlemler sayesinde 2017 yılı Kurban Bayramı süresince gerçekleşen trafik kazalarında geçtiğimiz yıllara oranla yüzde 50 azalma meydana geldiği bildirildi.

Yorumlar