House of Performance açılıyor

House of Performance (hop), sanatseverleri tiyatro, sinema, konser gibi birbirinden renkli gösterimlerle buluşturacak

Google Haberlere Abone ol
House of Performance açılıyor

Performans sanatlarına kucak açan bir merkez olmak amacıyla yola çıkan House of Performance (hop), 26 Nisan Çarşamba akşamı Özge Ulusoy 'un sunacağı açılış töreninden sonra Zuhal Olcay konseri ve DJ Y.unan performansı ile açılacak… House of Performance (hop), sanatseverleri tiyatro, sinema, konser gibi birbirinden renkli gösterimlerle buluşturacak.

Harun Türk, Hakan Haksun, Bosna Altın işbirliğiyle oluşturulan House of Performance (HoP) yazar-yönetmen Özen Yula’nın genel sanat yönetmenliği ile tiyatro, konser ve interaktif gösterilerle İstanbul’un en önemli kültür ve sanat merkezi olma yolunda önemli bir adım atıyor.

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının yön vereceği atölyeler ve farklı eğitim seminerleri ile aynı zamanda çok amaçlı bir kültür merkezi olmayı hedefleyen House of Performance (HoP)’ta Mayıs ayından itibaren birbirinden farklı performanslar izlenebilecek.

Bakırköy’de, geniş kitlelerce bilinen Avşar sinemalarının yerine açılacak olan House of Performance (HoP), 26 Nisan’daki Özge Ulusoy’un sunacağı açılış töreni ardından Zuhal Olcay açılış konseri ve Dj Y.UNAN performansından sonra Ali Poyrazoğlu, Nilgün Belgün, Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu, Aşkım Kapışmak gibi gösterimlerle sanatseverlerin yeni buluşma noktası olacak.

Çağdaş ve modern bir dekorasyon ve anlayışla açılan mekanın birinci katında son teknoloji içeren 411 kişilik bir performans salonu, zemin katında genç ve dinamik oyunların sunulacağı bir gösteri sahnesi ve festival filmlerin gösterileceği 2 adet sinema salonu bulunuyor.

Yorumlar